top of page

Co zyskasz?

- poznasz potrzeby bliskich w krytycznych momentach zaburzenia/choroby

- odkryjesz wpływ zaburzenia bliskiej osoby na różne sfery życia członków rodziny

- poznasz metody rozwiązywania problemów oraz efektywnej komunikacji

- dowiesz się, w jaki sposób pomagać osobie z zaburzeniem w procesie jej zdrowienia

- możliwość wymiany doświadczeń

- wsparcie Ekspertów przez doświadczenie, czyli osób z własnym doświadczeniem kryzysu psychicznego lub bliskich takich osób

- korzystanie z wiedzy i mądrości grupowej osób z podobnymi doświadczeniami

Obciążenia i etapy
z perspektywy bliskich

 

Podczas pierwszego spotkania dowiesz się, jak zaburzenie psychiczne wpływa na Twoje funkcjonowanie emocjonalne, poznawcze oraz społeczne. Poznasz sposoby pomagające  przejść przez krytyczne momenty w procesie diagnozowania i leczenia.

Obciążenia i etapy
z perspektywy osoby zaburzonej

 

Podczas drugiego spotkania dowiesz się, jakie są emocjonalne etapy dochodzenia do siebie u osób doświadczających zaburzenia psychicznego. Poznasz perspektywę osoby z zaburzeniem – jej odczucia, problemy z poczucie własnej wartości i tożsamości oraz fazy przystosowywania się do zażywanych leków.

Potrzeby osoby z zaburzeniami
komunikacja

 

Trzecie spotkanie pozwoli Ci zdobyć umiejętność skutecznej komunikacji i rozwiązywania problemów w kontakcie z chorą osobą. Dowiesz się, jak  ustanawiać granice – kiedy wyręczać, a kiedy wspierać jej samodzielność. Nauczysz się aktywnie słuchać oraz wyrażać siebie.

Utrzymanie równowagi

 

Na czwartym spotkaniu nauczysz się radzić sobie z trudnymi emocjami oraz dążyć do utrzymywania równowagi pomiędzy zaspokajaniem potrzeb wszystkich członków rodziny. Spotkanie będzie też okazją do zastanowienia czy chcesz dalszego profesjonalnego wsparcia w tych procesach i ewentualnego zaplanowania jego formy.

PoczątekWtorek, 25.01.2022
KoniecWtorek, 15.02.2021
Czas trwania: 4 spotkania x 3h, 17:00-20:00
Gdzie: ul. Tymienieckiego 34, Poznań

KadraAndżelika Korczak-Urban
Warunek przystąpienia

-jesteś osobą pełnoletnią
-mieszkasz, uczysz się, bądź pracujesz w  Poznaniu 

Zajęcia odbywają się w ramach projektu Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Poznań PÓŁNOC współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020

EFRR_Samorzad_kolor-PL.jpg

Wspólna droga ku zdrowiu, 
czyli trening dla bliskich

Jesteś rodzicem, partnerem, przyjacielem lub członkiem rodziny osoby, u której rozpoznano zaburzenie psychiczne? Chcesz wesprzeć ją i uczestniczyć w jej procesie zdrowienia? Pragniesz zdobyć wiedzę i kompetencje, które pomogą Ci lepiej sobie radzić z trudnościami wspierania osoby z zaburzeniem psychicznymi? Ten zajęcia powstały z myślą o Tobie.

bottom of page