Co zyskasz?

Etapy dorastania, czyli jak przebiega rozwój nastolatka?

 

Etap dorastania to bardzo intensywny czas, naznaczony wieloma zmianami rozwojowymi, burzą hormonalną i, często, poczuciem bycia niezrozumianym przez otoczenie. W tym okresie osobowość staje się mocniej zaznaczona, proces jej formowania się przybiera na sile. Pracując na co dzień z młodymi ludźmi warto wiedzieć, jaki repertuar zachowań mogą ujawniać, z czego one wynikają i jak należy do nich podchodzić.

Zaburzenia depresyjne i lękowe u młodzieży, czyli jak rozpoznać sygnały?

 

Zaburzenia lękowe i depresyjne to jedne z najczęstszych pojawiających się o młodych osób trudności natury psychicznej. Dlatego ważne jest, by dowiedzieć się, czym się objawiają, na jakie sygnały ostrzegawcze zwracać uwagę, a także jakie mogą być powody ich wystąpienia i kryjące się za nimi trudności, przeżywane przez młodych ludzi.

Trudne sytuacje – jak być wsparciem?

 

Ostatnie zajęcia pomogą Ci nauczyć się reagować na trudne zachowania młodzieży, związane z doświadczeniem zaburzenia. Pomogą Ci określić kształt planowanej interwencji w danej sytuacji, w jaki sposób rozpocząć rozmowę i jak, z szacunkiem oraz uwagą dla drugiej osoby, rozmawiać o problemach natury psychicznej. 

Początek:  informacje wkrótce
Koniec: informacje wkrótce
Czas trwania: 3x2h informacje wkrótce
Gdzie: online

Kadra: informacje wkrótce
Warunek przystąpienia

-jesteś osobą pełnoletnią
-mieszkasz, uczysz się, bądź pracujesz na terenie gmin:
Białośliwie, Kaczory, Łobżenica, Miasteczko Krajeńskie, Piła, Szydłowo, Ujście, Wyrzysk, Wysoka

EFS_Samorzad_kolor-PL.jpg

Projekt "POWIATOWE ŚRODOWISKOWE CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W PILE", współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Gdy dziecko nie woła o pomoc,
czyli trening dla profesjonalistów dotyczący zaburzeń depresyjnych i lękowych

W swojej codziennej pracy spotykasz się z młodymi osobami? Chcesz poznać ich perspektywę, prześledzić działania, lęki i motywacje? Pragniesz zrozumieć codzienne wyzwania, przed jakimi stają? Jeżeli pragniesz wzmocnić kompetencje zawodowe w tym zakresie, to ten trening Cię zainteresuje.

- nauczysz się rozpoznawać niepokojące sygnały u nastolatków

- dowiesz się, jak rozwijają się zaburzenia lękowe i depresyjne

- nauczysz się reagować w trudnych sytuacjach, związanych z tego typu problemami

- poznasz powody samookaleczeń wśród młodzieży