top of page

Co zyskasz?

Etapy dorastania, czyli jak przebiega rozwój nastolatka?

 

Etap dorastania to bardzo intensywny czas, naznaczony wieloma zmianami rozwojowymi, burzą hormonalną i, często, poczuciem bycia niezrozumianym przez otoczenie. W tym okresie osobowość staje się mocniej zaznaczona, proces jej formowania się przybiera na sile. Pracując na co dzień z młodymi ludźmi warto wiedzieć, jaki repertuar zachowań mogą ujawniać, z czego one wynikają i jak należy do nich podchodzić.

Zaburzenia depresyjne i lękowe u młodzieży, czyli jak rozpoznać sygnały?

 

Zaburzenia lękowe i depresyjne to jedne z najczęstszych pojawiających się o młodych osób trudności natury psychicznej. Dlatego ważne jest, by dowiedzieć się, czym się objawiają, na jakie sygnały ostrzegawcze zwracać uwagę, a także jakie mogą być powody ich wystąpienia i kryjące się za nimi trudności, przeżywane przez młodych ludzi.

Trudne sytuacje – jak być wsparciem?

 

Ostatnie zajęcia pomogą Ci nauczyć się reagować na trudne zachowania młodzieży, związane z doświadczeniem zaburzenia. Pomogą Ci określić kształt planowanej interwencji w danej sytuacji, w jaki sposób rozpocząć rozmowę i jak, z szacunkiem oraz uwagą dla drugiej osoby, rozmawiać o problemach natury psychicznej. 

Początek:  informacje wkrótce
Koniec: informacje wkrótce
Czas trwania: 3x2h informacje wkrótce
Gdzie: online

Kadra: informacje wkrótce
Warunek przystąpienia

-jesteś osobą pełnoletnią
-mieszkasz, uczysz się, bądź pracujesz na terenie gmin:
Białośliwie, Kaczory, Łobżenica, Miasteczko Krajeńskie, Piła, Szydłowo, Ujście, Wyrzysk, Wysoka

EFS_Samorzad_kolor-PL.jpg

Projekt "POWIATOWE ŚRODOWISKOWE CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W PILE", współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Gdy dziecko nie woła o pomoc,
czyli trening dla profesjonalistów dotyczący zaburzeń depresyjnych i lękowych

W swojej codziennej pracy spotykasz się z młodymi osobami? Chcesz poznać ich perspektywę, prześledzić działania, lęki i motywacje? Pragniesz zrozumieć codzienne wyzwania, przed jakimi stają? Jeżeli pragniesz wzmocnić kompetencje zawodowe w tym zakresie, to ten trening Cię zainteresuje.

- nauczysz się rozpoznawać niepokojące sygnały u nastolatków

- dowiesz się, jak rozwijają się zaburzenia lękowe i depresyjne

- nauczysz się reagować w trudnych sytuacjach, związanych z tego typu problemami

- poznasz powody samookaleczeń wśród młodzieży

bottom of page