Co zyskasz?
- nauczysz się skąd się biorą zachowania niepożądane u uczniów
- dowiesz się, jakie zachowania są właściwe dla konkretnego etapu rozwoju
- nauczysz się reagować na zachowania niepożądane i trudne
- poznasz sposoby radzenia sobie z własnymi emocjami w kontakcie z uczniami
Zachowania niepożądane? Czy na pewno?
Etap dorastania, zmian nastrojów i hormonalnej burzy jest trudny, zarówno dla samego nastolatka, jak i dla jego otoczenia. W tej części dowiesz się, jakie zachowania nieakceptowane mogą pojawię się w danym wieku, a jakie powinny wzbudzać niepokój. Ważne jest również zrozumienie, jaka motywacja i potrzeby stoją za podejmowaniem przez uczniów działań, odbieranych jako niepożądane.
Co ja mam z tym zrobić? Jak reagować na zachowania trudne.
Reagowanie na każą sytuację, na którą nie jesteśmy przygotowani jest bardzo obciążające. Dlatego warto zawczasu dowiedzieć się, jak zareagować, gdy nastolatek zachowuje się w sposób, jakiego nie można zaakceptować. Poznasz również podstawowe zasady klarownej, opartej na szacunku komunikacji – jak mówić, aby być zrozumianym i by druga strona nie czuła się z góry skazana na porażkę.
Nie mam już siły! Jak zadbać o siebie w relacji z nastolatkiem?
Ostatnie zajęcia pomogą Ci zrozumieć własne emocje, które możesz odczuwać w kontakcie z nastolatkiem. Stan emocjonalny, z jakim wchodzisz w pracę z młodą osobą przekłada się bowiem na Wasze wspólne osiągnięcia w relacji. Dowiesz się też, jak zaangażować najbliższe środowisko nastolatka we współpracę na rzecz dobrostanu Twojego i Twojego ucznia.
Początek: informacje wkrótce
Koniec: informacje wkrótce
Czas trwania: 3x2h informacje wkrótce
Gdzie: online
Kadra: informacje wkrótce
Warunek przystąpienia:
-jesteś osobą pełnoletnią
-mieszkasz, uczysz się, bądź pracujesz na terenie gmin:
Białośliwie, Kaczory, Łobżenica, Miasteczko Krajeńskie, Piła, Szydłowo, Ujście, Wyrzysk, Wysoka

Projekt "POWIATOWE ŚRODOWISKOWE CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W PILE", współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
Czy niegrzeczni uczniowie istnieją naprawdę?
Czyli trening dla profesjonalistów, dotyczący pracy z uczniami
z trudnościami adaptacyjnymi.
Pracujesz z młodzieżą i masz wrażenie, że często Twoi uczniowie są „niegrzeczni”? Chcesz poznać ich perspektywę, zrozumieć działania, lęki i motywacje? Pragniesz dowiedzieć się o codziennych wyzwaniach, przed jakimi stają, a także etapach rozwoju, jakie przechodzą w drodze ku dorosłości? Jeżeli pragniesz wzmocnić kompetencje zawodowe w tym zakresie, to ten trening Cię zainteresuje.