top of page

Co zyskasz?

- dowiesz się czym jest zaburzenie afektywne dwubiegunowe, poznasz objawy, metody leczenia, rokowania

- poznasz historie osób zmagających się z tą chorobą i ich sposoby radzenia sobie

- usłyszysz historie bliskich osób chorujących i ich sposoby dbania o siebie

- poćwiczysz otwartą komunikację

- dostaniesz narzędzia zapobiegania nawrotom 

Gdy nadchodzi niespodziewane

Na pierwszym spotkaniu dowiesz się, jak bliscy reagują na wystąpienie choroby u członków swojej rodziny. Poznasz etapy reakcji emocjonalnej na wystąpienie choroby, dowiesz się jakiego wsparcia potrzebuje rodzina, aby móc efektywnie wspierać osobę chorującą, usłyszysz historię eksperta.

Życie z zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym

 

Na drugim spotkaniu dowiesz się, po jakich objawach można rozpoznać chorobę. Perspektywę medyczną przedstawi lekarz, perspektywę osobistą – osoba, która sama zmaga się z zaburzeniem.

Metody leczenia

Na trzecim spotkaniu dowiesz się, jak można leczyć zaburzenia efektywne dwubiegunowe. Perspektywę medyczną przedstawi lekarz, perspektywę osobistą – osobą, która sama zmaga się z zaburzeniem. Usłyszysz też o strategiach, które zapobiegają nawrotom choroby.

Gdy osoba bliska choruje

 

Na czwartym spotkaniu dowiesz się, jak wspierać osobę bliską w zdrowieniu a jednocześnie dbać o siebie. Poznasz sposoby na otwartą komunikację, która sprzyja porozumieniu, budowaniu wspólnych celów i stawianiu zdrowych granic.

PoczątekŚroda, 16.11.2022
KoniecŚroda, 07.12.2022
Czas trwania: 4 x 2 godziny, 18:00-20:00
Gdzie: CK Zamek - pokój 314 (Fundacja CISZUM)

KadraJoanna Bratkowska - psycholog
Magdalena Głodek - psychiatra

Warunek przystąpienia

-jesteś osobą pełnoletnią
-mieszkasz, uczysz się, bądź pracujesz w  Poznaniu 

Zajęcia odbywają się w ramach projektu Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Poznań PÓŁNOC współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020

EFRR_Samorzad_kolor-PL.jpg

Życie między biegunami, 
czyli trening poznawania zaburzeń afektywnych dwubiegunowych

Jeśli obserwujesz u siebie lub swoich bliskich cykliczne zmiany nastroju od głębokiego smutku do niewytłumaczalnej euforii i zadajesz sobie pytanie, czy to choroba czy norma, nie wiesz co dalej? Zapraszamy na cykl zajęć z psychologiem, psychiatrą i ekspertami przez doświadczenie, dzięki, którym uzyskasz potrzebną wiedzę i wsparcie.

bottom of page