top of page

Co zyskasz?

–    dowiesz się, co może wpływać na pogorszenie funkcjonowania umysłowego
–    dostaniesz wskazówki, jak skutecznie ćwiczyć mózg na co dzień
–    będziesz mieć okazję wykonać wiele różnorodnych ćwiczeń, stymulujących różne funkcje mózgu
–    zobaczysz, co oprócz regularnego ćwiczenia może pomóc w odzyskiwaniu lub  rozwijaniu sprawności umysłowej

Dlaczego czasem mózg pracuje gorzej?
 

 

Na pierwszym spotkaniu przedstawimy wpływ stresu, chorób i innych czynników, które mogą osłabiać sprawność umysłową. Omówimy zdolność mózgu do regeneracji (neuroplastyczność) i sposoby na jej stymulowanie. Zaproponujemy zadania, rozwijające różne funkcje poznawcze, które można następnie wykorzystywać do samodzielnego ćwiczenia w domu.

SJak skutecznie trenować mózg?

 

 

 

Drugie spotkanie będzie poświęcone kolejnym ćwiczeniom, stymulującym m.in. pamięć krótko- i długotrwałą, kreatywne myślenie, koncentrację uwagi, koordynację wzrokowo-ruchową, kojarzenie oraz funkcje słowne. Będziesz mieć okazję, by zidentyfikować u siebie obszary, które szczególnie warto rozwijać.

Co prócz wysiłku umysłowego?
 

 

Dostaniesz kolejne wskazówki z zakresu dbania o sprawność umysłową – opowiemy m. in. o roli diety, aktywności fizycznej czy regulacji emocji. Nauczysz się rozwiązywać sudoku i poznasz płynące z tego korzyści! Otrzymasz nowe zadania do rozwiązania. A wszystko to w przyjaznej i luźnej atmosferze

Daty spotkańPoniedziałki
21.03.2022 i 
28.03.2022 od 16:00 do 18:00 oraz poniedziałek, 04.04.2022 od 18:15 do 20:15
Gdzie: CK Zamek - pokój 314

KadraKatarzyna Lisiak
Warunek przystąpienia

- jesteś osobą pełnoletnią
- mieszkasz, uczysz się, bądź pracujesz w  Poznaniu 

Zajęcia odbywają się w ramach projektu Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Poznań PÓŁNOC współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020

EFRR_Samorzad_kolor-PL.jpg

Odzyskać sprawność umysłu, 
czyli trening funkcji poznawczych

Zauważasz u siebie pogorszenie koncentracji i pamięci? Masz wrażenie, że gorzej funkcjonujesz w pracy lub na studiach? Zapominasz o różnych rzeczach, masz poczucie rozkojarzenia i chaosu? Trudniej Ci się myśli i formułuje wypowiedzi? Gdy próbujesz się uczyć, nic nie wchodzi Ci do głowy? Jeśli tak, ten trening jest dla Ciebie!

bottom of page