Co zyskasz?

- dowiesz się, jak umiejętnie wyrażać własne emocje

- nauczysz się rozpoznawać przyczyny złości, radzić sobie ze swoim i cudzym gniewem

- dowiesz się, jak rozpoznawać własne zachowania agresywne oraz praktykować samokontrolę

- nauczysz się określać i bronić swoje granice, reagować na krytykę oraz udzielać konstruktywnej informacji zwrotnej

- poznasz tajniki skutecznego mówienia i słuchania, nauczysz się odczytywać mowę ciała oraz pokonywać bariery komunikacyjne

- dowiesz się, jak rozpoznać swój oczekiwany obraz w oczach innych oraz jak on na Ciebie wpływa

- nauczysz się radzić sobie ze skutkami stresu

Początek: Czwartek, 05.01.2022
Koniec: Czwartek, 30.03.2022
Czas trwania: 18:00-20:00
Gdzie: Zespół Szkół Gastronomicznych (Sikorskiego 73)
KadraAneta Przybylska
Warunek przystąpienia:
- jesteś w wieku 15-17 lat
- mieszkasz, uczysz się, bądź pracujesz na terenie gmin: Białośliwie, Kaczory, Łobżenica, Miasteczko Krajeńskie, Piła, Szydłowo, Ujście, Wyrzysk, Wysoka

Udział w zajęciach poprzedza rozmowa prowadzącej z rodzicem lub opiekunem uczestnika zajęć. Zajęcia mają charakter profilaktyczny. Nie są formą terapii grupowej, czy zajęć socjoterapeutycznych. Po pomoc psychologiczną można zgłaszać się do Powiatowego Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Pile.

Projekt "POWIATOWE ŚRODOWISKOWE CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W PILE", współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

EFS_Samorzad_kolor-PL.jpg

Program Radzenia Sobie w Życiu dla młodzieży (15-17)

Przytłacza Cię huśtawka negatywnych emocji i ciągły stres? Chcesz lepiej radzić sobie z codziennymi problemami i wyzwaniami? A może trudno Ci odnaleźć się wśród rówieśników i znaleźć z nimi nić porozumienia? Jeżeli pragniesz kompleksowo wspomóc swoje zdrowie psychiczne i zacząć czerpać radość z życia, to ten program Ci w tym pomoże!