top of page

 NASZ BLOG

  • Zdjęcie autoraSzkoła Radzenia Sobie

Historia Weroniki- Ekspertki przez doświadczenie

Mam na imię Weronika. Na co dzień pracuję jako asystent przedszkolanki. Jestem osobą doświadczającą zaburzeń psychicznych. Są to zaburzenia odżywiania (anoreksja-bulimiczna), zaburzenie osobowości typu borderline i depresja. W najgorszym momencie nie przyjmowałam posiłków w żadnej postaci i podejmowałam próby samobójcze, które kończyły się interwencją policji i ratownictwa medycznego, a ostatecznie – odwiezieniem mnie na izbę przyjęć psychiatrii.

W czasie trwania choroby byłam hospitalizowana trzykrotnie na kobiecym oddziale psychiatrii w Poznaniu. Każdy z pobytów trwał trzy miesiące i pozostawił po sobie jakiś dodatkowy ślad w mojej psychice. Przebywanie na takim oddziale jest bardzo trudne.

Aktualnie jestem na etapie zdrowienia, każdego dnia staram się coraz bardziej, aby było coraz lepiej, choć zdarzają się kryzysy, które nie są łatwe. Nadal jednak się nie poddaję.

Moim marzeniem jest założenie ośrodka, który wspierałby osoby chorujące na zaburzenia odżywiania w ramach współpracy z NFZ. Niestety, na dzień dzisiejszy nie ma takiego bezpłatnego, ogólnodostępnego miejsca w Polsce - jedynie placówki prywatne. To jest właśnie powód, dla którego podjęłam się udziału w projekcie – chciałabym móc wspierać inne osoby i pokazywać im, że nie są same w swoim doświadczaniu życiowych kryzysów. Projekt, w którym mam możliwość brać udział sprawia mi wiele radości i jednocześnie mogę nauczyć się wielu nowych rzeczy.

Weronika jest jednym z naszych Ekspertów przez doświadczenie.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Trudność w zdefiniowaniu pojęcia „szczęście” przewija się od starożytności. Wielokrotnie, czy to w podejściu naukowym, filozoficznym, czy potocznym, zadając pytanie, czym jest szczęście, w odpowiedzi

bottom of page