Co zyska Twoje dziecko?

Prowadząca będzie korzystać z różnych form socjoterapeutycznych, takich jak: filmoterapia, warsztaty psychologiczne, psychoedukacja, odgrywanie ról, elementy terapii przez sztukę, pogadanka.

•    nauczy się rozpoznawać emocje swoje i innych osób, nauczy się tego, jak sobie z nimi radzić oraz jak reagować na emocje innych osób,
•    dowie się jak umiejętnie wyrażać swoje  emocje,
•    nauczy się samokontroli swoich zachowań oraz  jak eliminować czynniki wywołujące negatywne reakcje,
•    nauczy się dbania o własne granice,
•    pozna zasady asertywnego zachowania,
•    dowie się jak mówić, żeby być zrozumianym,
•    pozna tajniki mowy ciała,
•    nauczy się zasad prawidłowej komunikacji oraz umiejętności wyrażania swoich potrzeb,
•    dowie się jak budować pozytywny obraz siebie,
•    nabędzie umiejętności radzenia sobie ze stresem.

Data: 27.07.2022-29.07.2022
Czas trwania: 09:00-13:00
Gdzie: Zespół Szkół im. Stanisława Staszica -
sala 10
(al. Powstańców Wielkopolskich 18, Piła)
Kadra: Julita Żybort
Warunek przystąpienia:

- młodzież w wieku 13-16 lat

- mieszkańcy/osoby uczące się/pracujące na obszarze gmin: Białośliwie, Kaczory, Łobżenica, Miasteczko Krajeńskie, Piła, Szydłowo, Ujście, Wyrzysk, Wysoka

Udział w zajęciach poprzedza rozmowa prowadzącej z rodzicem lub opiekunem uczestnika zajęć. Zajęcia mają charakter profilaktyczny. Nie są formą terapii grupowej. Po pomoc psychologiczną można zgłaszać się do Powiatowego Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Pile.

Twoje dorastające dziecko ma trudności w odnalezieniu się w relacjach rówieśniczych? A może doświadcza trudności w radzeniu sobie z emocjami, ma problem z ich wyrażaniem? Być może nie radzi sobie w sytuacjach trudnych, stresujących? Klub socjoterapeutyczny pomoże poradzić sobie z tym trudnościami.

Klub socjoterapeutyczny dla młodzieży w wieku 13-16 lat

Projekt "POWIATOWE ŚRODOWISKOWE CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W PILE", współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

EFS_Samorzad_kolor-PL.jpg